Severní obchvat otevře 1. září, komplet hotovo bude na konci roku

PROSTĚJOV – Stavba severního obchvatu, který v Prostějově propojí Olomouckou ulici s výpadovkou na Kostelec na Hané, běží podle plánu. Po svém uvedení do provozu by měl obchvat citelně ulevit dopravě v centru města. Zcela funkční by měl být ke konci roku.

„Vše běží dle harmonogramu, nevyskytly se žádné problémy. Práce provádí velmi zkušené firmy s dlouholetou praxí a je to opravdu znát,“ chválí se náměstek primátora Jiří Rozehnal. Nyní se finišuje na úseku od Olomoucké ulice, až po odbočku na Smržice. Tento úsek bude uveden do zkušebního provozu od 1. září 2021. I práce na Kostelecké ulici se chýlí ke konci, nová okružní křižovatka bude uvedena do zkušebního provozu taktéž od 1. 9. s tím, že bude možné zatím pouze projet ve směru na Kostelec na Hané a na Prostějov. Odbočka na severní obchvat a na Smržice nebude z této komunikace zatím možná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Dále budou pokračovat práce na hlavním velkém mostu přes železniční trať a Kosteleckou ulici, poté terénní úpravy kolem celé stavby a uvedení cyklostezky Prostějov – Kostelec do provozu. Předpoklad dokončení mostu, a  tím pádem zprovoznění celého obchvatu, je do 31. 12. 2021, což je proti termínu jaro 2022 pozitivní zpráva. Vzniklo zde i  “covidové” zdržení, ale to se podařilo dohnat. Jiné problémy nenastaly,“ vysvětluje Jiří Rozehnal.