Zloděj strhl důchodkyni z krku řetízek, hlídka ještě našla i chybějící perlu

Ilustrační foto

BRNO – V centru Brna kapesní zloděj ukradl důchodkyni řetízek, který se s přispěním kolemjdoucího podařilo ženě navrátit. Bohužel na něm chyběl přívěšek, ten však naštěstí strážníci našli a dojaté majitelce předali.

Při vystupování z tramvaje přiskočil k sedmdesátileté ženě čtyřiatřicetiletý muž a strhl jí z krku řetízek a dal se na útěk. Žena marně volala o pomoc a snažila se lupiče dostihnout. Toho si všiml jednadvacetiletý Brňan, který neváhal a jal se zloděje pronásledovat. Nakonec se mu podařilo ho v Josefínské ulici dopadnout. Na místo byla přivolána městská policie, které se dopadený muž ke krádeži přiznal a řetízek důchodkyni vrátil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Bohužel však žena postrádala perlu, kterou měla na náhrdelníku pověšenou. Jednalo se o rodinný šperk a měl pro ni velkou citovou hodnotu. Hlídka proto předala lupiče republikové policii jako důvodně podezřelého z trestného činu a vrátila se do Nádražní ulice po perle pátrat. „Krok po kroku prohledávala nástupní ostrůvky i kolejiště, až se jí podařilo přívěšek v blízkosti kolejnice najít,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Seniorka tak dostala zpět stržený řetízek i rodinný klenot a v návalu radosti jednoho ze strážníků políbila.