Cesta ze Ždírce na hranice kraje bude už zítra bez objížděk

Foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR

KRAJ VYSOČINA – Silničáři dnes dokončují opravu silnice I/34 ve směru od Ždírce nad Doubravou k hranici Kraje Vysočina a dále do Pardubického kraje. Opravovaný úsek bude od zítřka opět průjezdný, i když s omezením. Doprava se tak z objížděk vrátí ke své původní trase.

Opravovaný, více než tříkilometrový úsek silnice I/34 mezi Ždírcem nad Doubravou a hranicí kraje bude v sobotu 14. srpna znovu uveden do provozu. Další dokončovací práce budou probíhat mimo vozovku nebo v rámci posuvného pracovního místa.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Během uplynulého víkendu dokončili silničáři dosypávání krajnice a dosypávání a tvarování příkopu. Začátkem tohoto týdne v celém úseku kompletně dohotovili svodidla a dokončují instalaci šikmých prefabrikovaných čel na propustcích pod přejezdy na přilehlé pozemky. Nyní už zbývá dokončit jen vodorovné dopravní značení.

Mimo obec musí řidiči v nově otevřeném úseku počítat s omezením maximální dovolené rychlosti, a to až do doby, kdy budou známy výsledky měření protismykových vlastností povrchu vozovky.

Foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR
Foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR
Foto: Ředitelství silnic a dálnic ČR