Kulturní památky na Vysočině nabízejí stále poloviční vstupné, děti mají vstup zdarma

Nejvíce navštěvovaný byl v červenci hrad Roštejn. Foto: Kraj Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Již na začátku července zavedl Kraj Vysočina při návštěvách hradů, zámků, muzeí a galerií slevy na vstupném. Dospělí návštěvníci mohou využít padesátiprocentní slevu, děti a studenti mají vstup zcela zdarma. Levnější vstupné platí až do konce září.

Hlavním důvodem pro nižší vstupné byla snaha zmírnit v oblasti kultury a cestovního ruchu negativní dopady pandemie. „Kraj Vysočina tímto opatřením navázal na loňskou úspěšnou akci, kdy při vstupech za 20 korun padaly návštěvnostní rekordy. V červenci se návštěvnost v porovnání se stejným obdobím loňské sezóny snížila, nicméně při srovnání s předchozími roky nezasaženými pandemií jsou čísla nadprůměrná,“ informoval radní Kraje Vysočina Roman Fabeš.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Největší zájem je už tradičně o hrad Roštejn, který v červenci přivítal 15,5 tisíce návštěvníků. Na oblíbený Hrad Kámen dorazilo přes 5 tisíc návštěvníků a na zámek v Třebíči přes 4 tisíce turistů. Vysoké nárůsty v návštěvnosti zaznamenali i v Horácké galerii v Novém Městě na Moravě a v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, kde je nově otevřená stálá expozice.

Za slevami nebo vstupem zadarmo mohou turisté vyrazit až do konce září. K návštěvám zvou Muzeum Vysočiny Jihlava (slevy platí i na hradech Roštejn a Třešť), Muzeum Vysočiny Pelhřimov (včetně hradu Kámen), Muzeum Vysočiny Třebíč (včetně pobočky Jemnice), ale i Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, Horácká galerie v Novém Městě na Moravě a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě.

Slevy lze uplatnit ke vstupům do stálých expozic nebo výstav. Nevztahují se na speciální akce, jako například kostýmované prohlídky, koncerty, divadla, edukační aktivity apod.