Lesopark Pintovka v Táboře nabízí dvě singltrekové tratě

V lesoparku Pintovka vybudovalo město Tábor dvě první singltrekové tratě (zdroj město Tábor / foto Zdeněk Prchlík)

TÁBOR – V lesoparku Pintovka, který se zvedá od řeky Lužnice směrem k místní části Horky, vybudovalo město Tábor dvě první singltrekové tratě. Tratě se nacházejí v lesním terénu mezi restaurací Pintovka a městem.

Investice přišla městský rozpočet na cca osm set tisíc korun. „Projektantem tratí byl Tomáš Kvasnička ze společnosti Singltrek, dodavatelem zakázky se stala specializovaná firma BoCo z Ústí nad Orlicí. Tratě si převzala do údržby Správa majetku města Tábora,“ uvedl mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V lesoparku Pintovka vybudovalo město Tábor dvě první singltrekové tratě (zdroj město Tábor / foto Zdeněk Prchlík)

U vstupu je umístěna informační tabule s vedením stezek a bezpečnostními provozními pokyny. Modře značená trasa pro začátečníky měří cca 940 metrů, zelená, dětská, má délku 320 metrů. Obě trasy vedou v lese, šířka tratí je cca 80 centimetrů, povrch tvoří kamenivo s cementem. Zatáčky jsou konstruovány tak, aby nevynášely. Jízda je tedy takzvaně na pohodu. Nejprudší stoupání na modré trati činí 11 procent. Součástí areálu je altán, který mimo jiné slouží jako přístřeší před deštěm.

„Město Tábor ještě uvažuje o vzniku druhé etapy v délce cca 4 kilometry na druhé straně přilehlé silnice. Tato trať by byla určena pro pokročilé cyklisty,“ dodal Dvořák.

A co je singltrek?

Singltrek je název pro síť lesních cyklostezek. Jsou udržované a vesměs tak úzké, že po nich lze jezdit pouze v jednom směru. Singltrek je určen zkušeným i začátečníkům, stezky mají různou délku i náročnost. Rychlost jízdy a techniku je vždy potřeba přizpůsobit terénu a náročnosti.