Nehoda u Pěčnova na Prachaticku: Pro motorkáře letěl vrtulník

Nehoda u Pěčnova na Prachaticku (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Vážná nehoda se stala ve čtvrtek v odpoledních hodinách na Prachaticku. Motorkář zezadu narazil do jedoucího osobního automobilu. Motorkář utrpěl těžké zranění a vrtulníkem byl transportován do nemocnice.

Dopravní policisté ve čtvrtek 12. srpna 2021 po šestnácté hodině vyjížděli k dopravní nehodě motocyklu a osobního vozidla. Došlo k ní na silnici druhé třídy číslo 145, ve směru z Vimperk do Husince u obce Pěčnov.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Řidič motocyklu Yamaha Tenere nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním jedoucím osobním vozidlem Škoda Octavia, jehož řidič začal odbočovat vlevo na vedlejší komunikaci, následkem čehož zezadu do vozidla narazil,“ popsala policejní mluvčí Martina Joklová.

Nehoda u Pěčnova na Prachaticku (zdroj Policie ČR)

Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění motorkáře, který byl z místa transportován leteckou záchrannou službou do nemocnice. K dalšímu zranění osob nedošlo. „Alkohol u obou řidičů vyloučil negativní výsledek testu,“ uzavřela policejní mluvčí.