Neprozřetelná chyba přišla řidiče na Domažlicku draho!

Ilustrační fotografie

DOMAŽLICKO – Svoji nepochopitelnou chybu si nyní vyčítá řidič auta tovární značky Fiat, který díky ní v Horšovském Týně ve středu mezi 11. a 16. hodinou přišel o peníze a další věci.

Nechal totiž v neuzamčeném autě na zadní sedačce ležet bundu, čehož pohotově využil neznámý zloděj. Ten snadno vnikl dovnitř vozidla a po rychlém prohledání kapes se zaradoval. V jedné z nich totiž našel peněženku s finanční hotovostí 12 tisíc korun, osobními doklady a platebními kartami. Pachatel se dlouho nerozpakoval a obsah kapsy si ihned přisvojil. Nyní po něm pátrá policie, která zároveň apeluje na řidiče a majitele vozů, aby při vzdálení se nebo odchodu od vozidla nenechávali na sedadlech či odkládacích plochách žádné věci, zejména kabelky, kufříky, elektroniku, peněženky, doklady (jak od vozidla, tak osobní) a jiná zavazadla. „Vedle cenných věcí by zde neměly zůstávat ani další zdánlivě bezcenné předměty, které mohou přilákat pozornost pachatele, např. oblečení, drobné mince apod. Před odchodem od vozidla je důležité, aby řidič uzavřel všechna okna, zavazadlový prostor a uzamkl dveře automobilu. Vozidlo je nutné zabezpečit i tehdy, pokud se majitel vzdaluje od vozidla jen na pár metrů, například si jde koupit noviny, vrátit nákupní vozík a další. Zloději stačí jen chvilka…,“ uzavírá policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.