Policisté pátrají po duševně nemocném muži z Hradiště, může být agresivní

Foto: Policie ČR

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Policisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po dvaatřicetiletém Milanu Mařákovi z Uherského Hradiště. Muž trpí duševní nemocí a nemá u sebe léky. Upozornila na to policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Pohřešování nahlásil pracovník agentury domácí péče. „Naposledy ho viděl ve středu 11. srpna. Podle našeho posledního zjištění by se mohl vyskytovat v Praze. Není však vyloučen jeho pohyb v rámci celé republiky,“ uvedla Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž trpí duševní poruchou a užívá léky, které od středy nemá k dispozici. Mohl by proto být agresivní a nebezpečný pro sebe i okolí. „Pohřešovaný je přibližně 170 až 175 centimetrů vysoké štíhlé postavy s povislými rameny. Má tmavé krátké vlasy a vousy, vysoké čelo, srostlé obočí a šilhá. Naposledy byl oblečen do trička s krátkým rukávem a riflových modrých kraťasů nebo kalhot,“ popsala mluvčí.

„Informace o pohřešovaném nám mohou občané poskytnout na kterémkoliv obvodním oddělení Policie ČR nebo na bezplatné lince 158,“ vyzvala Simona Kyšnerová.