Řidič v Zubří přehlédl v noci cyklistu, ten na místě zemřel

Foto: Policie ČR

VSETÍNSKO – Tragicky skončila čtvrteční dopravní nehoda na Vsetínsku. Došlo při ní ke srážce osobního auta s padesátiletým cyklistou, který zraněním na místě podlehl. Jde o první život cyklisty, který letos ve Zlínském kraji předčasně ukončila dopravní nehoda.

Havárie se stala krátce před půlnocí na silnici I/35 v Zubří. „Sedmatřicetiletý řidič při jízdě s osobním autem značky Volkswagen Passat ve směru k Valašskému Meziříčí přehlédl před sebou jedoucího cyklistu, který jel ve stejném směru jízdy. Došlo ke střetu, po kterém dopadl cyklista do silničního příkopu. Přivolaný lékař konstatoval smrt,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Javorková. To, jak přesně k nehodě došlo a zda byl cyklista osvětlený, nyní zjišťují dopravní a vsetínští policisté.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Letos jde o prvního cyklistu, který ve Zlínském kraji zemřel při dopravní nehodě. „Letos zemřelo na silnicích Zlínského kraje 15 lidí, a sice 3 motorkáři, 3 spolujezdci, 5 chodců, 2 řidiči osobního vozidla, jeden řidič nákladního vozidla a jeden cyklista. Za stejné období loňského evidujeme o tři smrtelné nehody méně, tedy 12,“ upřesnila Lenka Javorková.

Od začátku roku policisté zaznamenali 215 nehod s účastí cyklistů, přičemž 17 utrpělo těžká zranění, 168 lehká a pouze 13 procent se při havárii nezranilo. „Ve 149 případech se jednalo o muže a při 66 nehodách byly účastníky ženy. Z celkového počtu 215 nehod ve 145 případech nehody zavinili cyklisté, což činí 70 procent. Hned 57 cyklistů bylo při dopravních nehodách pod vlivem alkoholu,“ dodala Lenka Javorková.

Foto: Policie ČR