Chystáte se studovat VŠ? Očkujte se, vyzývají rektoři!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Rektoři vysokých škol se obrátili na studenty a vyzývají je, aby se nechali očkovat proti koronaviru. Rektoři připomínají, že pokud má v novém akademickém roce dojít k obnovení výuky na vysokých školách v tradiční podobě, je potřeba, aby se včas nechal naočkovat co největší počet studentů. Apel je určen i studentům budoucích prvních ročníků.

„V tuto chvíli snad existují důvody k optimismu, pokud jde o vývoj epidemie, ale je třeba stále počítat s tím, že epidemická situace se může dramaticky změnit. Ostatně přesně tak tomu bylo v minulém roce. Proto považujeme za důležité, aby se včas naočkoval co největší počet vysokoškolských studentů. Tím by sami studenti přispěli k posílení kolektivní imunity a k tomu, aby se neopakoval scénář z minulého podzimu, který si nikdo z nás nepřeje,“ stojí v prohlášení České Konference Rektorů, které podporuje i Univerzita Palackého a rektor Martin Procházka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jako lékař a pedagog se nemohu smířit s představou, že by pandemie znovu ohrožovala naše životy i zdraví a doslova paralyzovala běžný život naší společnosti, když máme v rukou účinný prostředek, jak tomu předejít. Potřebujeme vytvořit dostatečně silnou kolektivní imunitu a očkování je v tuto chvíli opravdu jediná cesta. Vážím si všech, kteří to chápou a jsou odpovědní a ohleduplní vůči sobě i ostatním, a děkuji jim za to,“ uvedl rektor UP Martin Procházka.