Dopravu v Jihlavě zkomplikuje příští rok rekonstrukce mostu na Smrčenské ulici

Most nad dálničním přivaděčem ve Smrčenské ulici čeká zřejmě příští rok rekonstrukce. Foto: KSÚSV

JIHLAVA – Krajští silničáři připravují opravu mostu nad dálničním přivaděčem v Bedřichově za téměř 15 milionů korun. Práce by měly začít v říjnu letošního roku, s uzavřením mostu se počítá v příštím roce.

Více než 40 let starý most nad dálničním přivaděčem ve Smrčenské ulici je v nevyhovujícím technickém stavu. U mostu například korodují ložiska, tvoří se v něm trhliny a zatéká do něho. „Předpoklad zahájení prací celé akce je říjen 2021 s tím, že most bude realizován pravděpodobně až v roce 2022,” informovala vedoucí oddělení investiční výstavby Monika Vavřínková. Podle ní budou silničáři kompletně opravovat mostní svršek a provedou také sanaci mostních konstrukcí.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V době oprav mostu dojde v lokalitě k omezení dopravy. „Práce budou realizovány pravděpodobně za celkové uzavírky s případnou variantou omezení provozu v režimu světelné signalizace dle postupu prací,” doplnila Monika Vavřínková.

Po dobu prací se v místě počítá se zachováním obslužnosti, bude zajištěn i průjezd vozidel Integrovaného záchranného systému. Odhad nákladů na rekonstrukci mostu je podle projektové dokumentace téměř 14,5 milionů korun včetně DPH.