Meteorologové varují před bouřkami, teploty rapidně klesnou

OLOMOUCKÝ KRAJ – Silné bouřky, přívalové srážky a nárazový vítr. Vyhlídky na pondělní odpoledne a večer se nesou s postupem studené fronty. Frontální systém bude postupovat od západu až jihozápadu a Střední Moravu zasáhne v pozdním odpoledni. Výstraha je v platnosti od 15:00 hodin.

Po třech tropických dnech se očekává výskyt silných bouřek doprovázených nárazy větru kolem 70 km/h, přívalovými srážkami kolem 30 mm, v menší míře i kroupami.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Může dojít k ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a podobně. Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ říká meteorolog Petr Drobek.

Studená fronta přejde během pondělí přes naše území k východu a kolem tlakové níže nad jižní Skandinávií k nám bude proudit chladný vzduch od severozápadu. Teploty se propadnou až o deset stupňů.