Nové očkovací centrum vznikne ve Zlíně v univerzitních prostorách

Foto: archiv UTB

ZLÍN – Univerzita Tomáše Bati poskytla prostory pro očkování proti covidu-19. Nové očkovací centrum se otevře v areálu zlínské nemocnice v 1. pavilonu, který využívá Fakulta humanitních studií pro výuku zdravotnických programů. Provoz zahajuje v pondělí 16. srpna.

Kvůli využití prostor k očkování pocítí změny asi 400 studentů, kteří se kvůli vyučování přesunou jinam. Přímo v centru pak budou vykonávat odbornou praxi.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Nové prostory nahradí velkokapacitní očkovací centrum v PSG aréně, které se uzavřelo v neděli. „Poskytnutí prostor univerzity pro využití očkovacího centra bereme jako nedílnou součást naší spolupráce se Zlínským krajem s ohledem na potřeby obyvatel města a našeho regionu,“ prohlásil rektor univerzity Vladimír Sedlařík.

Centrum by podle smlouvy mělo fungovat minimálně do ledna 2022. Registrovaní i neregistrovaní zájemci o očkování proti onemocnění covid-19 jej mohou navštívit každý den od 8 do 18 hodin.

Očkování na Zlínsku bude již brzy možné na třech dalších místech, a to v OC Zlaté jablko, Centru Zlín v Malenovicích a ve Vizovicích na Masarykově náměstí. Ta prozatím fungují jako centra pro provádění antigenních a PCR testů.