OBRAZEM: V Albrechticích na Žďársku shořel v noci rodinný dům. Likvidace požáru trvala několik hodin

Když hasiči dorazili na místo, byly už dům i vedlejší stavení v plamenech. Foto: HZS Kraje Vysočina

BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM – K požáru domu a hospodářské budovy v Albrechticích vyjíždělo včera před půlnocí devět posádek hasičů. Likvidace rozsáhlého požáru jim trvala téměř pět hodin. Ke zranění osob nedošlo, škoda přesáhla čtyři miliony korun.

Oznámení o požáru v Albrechticích přijala operátorka tísňové linky 112 v neděli 15. srpna deset minut před půlnocí. „Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bystřice nad Pernštejnem společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Bobrové, Bystřice nad Pernštejnem, Dolní Rožínky, Nového Města na Moravě, Rozsoch, Rožné, Strážku a Rozsoch – Albrechtic. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V době příjezdu prvních hasičských jednotek byl rodinný dům i druhé stavení v plamenech. „Na uhašení požáru nasadili hasiči několik vodních proudů. Voda byla dopravována na místo události dálkově. V 01.04 hod proběhla lokalizace požáru. Hasiči dále provedli dohašení jednotlivých ohnisek hoření a požárem zasažené konstrukce objektů rozebrali,“ doplnila Petra Musilová. Požár se hasičům podařilo zcela zlikvidovat až po půl páté ráno.

Při požáru ani samotném zásahu se nikdo nezranil. Majetková škoda byla předběžně vyčíslena na částku 4,5 milionu korun. Příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina