Odpoledne se přiženou silné bouřky, mohou rozvodnit menší toky

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Meteorologové upřesnili výstrahu před silnými bouřkami ze včerejšího dne. Ty by měly dorazit na východ republiky během dnešního odpoledne. Mimo jiné zasáhnou rovněž Zlínský kraj.

Výstraha začne platit s dnešní 15. hodinou a potrvá do úterní 3. hodiny ranní. „Očekává se ojedinělý výskyt silných bouřek doprovázených nárazy větru kolem 70 km/h, přívalovými srážkami s krátkodobými úhrny kolem 40 milimetrů, v menší míře i kroupami,“ varuje Český hydrometeorologický ústav.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Meteorologové lokálně očekávají přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků. Voda může zatopit podchody, podjezdy, sklepy a podobně. Škodu může napáchat také silný vítr, kroupy a blesky. „Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ dodávají odborníci z ČHMÚ.

Foto: ČHMÚ