Při přípravě konopného extraktu jí vybuchl plyn. Teď jí hrozí vysoký trest

OLOMOUC – Pátek 13. srpna přinesl smůlu mladé ženě v olomoucké místní části. Ta na sebe nechtěně upozornila policii výbuchem v bytě, kdy vyšlo najevo, že zde připravovala konopný extrakt. Policisté také zajistili větší množství sušeného konopí s obsahem THC a kradenou elektrokoloběžku.

V pátek 13. srpna krátce před 13. hodinou přijali policisté na lince 158 oznámení o výbuchu v bytě v olomoucké místní části Nová Ulice. Podle prvotních informací mělo po explozi dojít k požáru, který však nájemníci bytu sami uhasili. Po příjezdu na místo policisté zjistili, že byt obývá 21letá žena spolu se 40letým mužem. Mladá žena měla na kuchyňském sporáku připravovat silně koncentrovaný konopný extrakt, a to za užití plynu na plnění zapalovačů. Při výrobě však zřejmě došlo ke vznícení používaného plynu a výbuchu, začalo hořet i sušené konopí. Oheň poškodil část kuchyňské linky a navíc poranil muže. Ten byl se svými zraněními předán do péče zdravotníků. „Způsobená škoda byla předběžně vyčíslena na 10 000 korun,“ upřesnila policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Policisté v bytě zajistili téměř dva kilogramy sušeného konopí s obsahem THC a také elektrokoloběžku, která je evidovaná jako odcizená. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí mladé ženě dva roky až osm let za mřížemi.