Řidič náklaďáku se chtěl vyhnout nehodě a skončil v příkopu. Policie hledá svědky

Foto: Policie ČR

KROMĚŘÍŽSKO – Policisté žádají veřejnost o pomoc s vyšetřováním dopravní nehody z minulého týdne. Řidič nákladního auta se tehdy chtěl vyhnout srážce, přitom však sám havaroval. Pokud jste nehodu viděli, volejte 158.

K nehodě došlo ve středu 11. srpna krátce před třetí odpoledne mezi obcemi Šelešovice a Olšina. „Devětatřicetiletý řidič nákladního automobilu značky Renault Midlum, který jel směrem na Olšinu, tam v důsledku hrozící kolizní situace havaroval v příkopu. Naštěstí vyvázl bez zranění,“ popsala událost policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dechová zkouška byla u řidiče negativní. Škoda na vozidle se odhaduje na 50 tisíc korun, na svodidlech a směrových sloupcích taktéž 50 tisíc korun.

Nehodu nyní vyšetřují kroměřížští dopravní policisté. „V souvislosti s touto událostí žádáme o pomoc případné svědky. Pomohla by nám zejména výpověď neznámého řidiče, který úsekem v uvedené době projížděl v opačném směru ve vozidle pravděpodobně značky Škoda Octavia bílé barvy v provedení sedan. Žádáme ho proto, aby nám zavolal na bezplatnou linku Policie ČR 158 nebo na telefonní číslo kroměřížských dopravních policistů 735 780 170,“ vyzvala Simona Kyšnerová.