Senior se nevrátil z procházky se psem. Pátrali po něm policisté, hasiči i dobrovolníci

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Dlouhé hodiny obav si prožila rodina třiasedmdesátiletého muže ze Zdounek na Kroměřížsku. Ten se včera vydal na pravidelnou podvečerní procházku se psem, domů už se ale nevrátil. Seniora se proto vydaly hledat desítky lidí.

Oznámení o pohřešování oznámili policii v neděli krátce před devátou večer rodinní příslušníci. „Senior šel odpoledne o půl šesté jako obvykle venčit psa. Z pravidelných procházek se vracel vždy do hodiny. Tentokrát však ani po dvou hodinách domů nedorazil. Rodinní příslušníci se ho proto vydali hledat, ale neúspěšně,“ sdělila policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ihned poté se rozjela pátrací akce. „Po muži několik hodin pátraly na tři desítky policistů a hasičů. Do hledání se zapojili také myslivci a dobrovolníci. Relace o pomoc při pátrání po pohřešovaném proběhla rovněž v místních rozhlasech obcí Zdounky, Šelešovice a Jarohněvice,“ přiblížila Simona Kyšnerová.

Úsilí se nakonec vyplatilo. „Také díky poznatkům všímavých občanů jsme krátce před půlnocí seniora vypátrali u vlakové trati mezi obcemi Olšina, Šelešovice a Skržice. Muž byl mírně dezorientovaný, ale jinak v pořádku. Z preventivních důvodů ho však vyšetřili přivolaní záchranáři. Poté jsme ho předali rodině,“ uzavřela mluvčí.