U šestnácti bouraček zasahovali hasiči, vyhaslo několik lidských životů a došlo k mnoha zraněním

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Čestice)

KRÁLOVÉHRADECKO – Velmi náročný víkend za sebou mají hasiči. Ti museli zasahovat například u střetu auta s cyklistou, u srážky čtyř osobních aut, bouračky auta s traktorem, nebo střetu osobního auta s motorkou. Některé nehody skončily bohužel tragicky.

Na Hradecku došlo k pěti dopravním nehodám. V pátek, krátce před sedmou hodinou ranní, došlo v Černilově ke střetu osobního auta s cyklistou. Hradečtí profesionální hasiči z centrální stanice zabezpečili místo nehody. „Jedna zraněná osoba byla v péči zdravotnické záchranné služby. Při události zajišťoval intervenci psycholog hasičského záchranného sboru,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ten samý den došlo v královéhradecké metropoli ke střetu dvou osobních aut, na křižovatce ulic Komenského a Ignáta Herrmanna. Na místo, sedm minut před druhou hodinou odpolední, musela vyrazit místní profesionální jednotka z centrální stanice. Z obou aut unikaly pohonné hmoty a hasiči se museli postarat o jejich likvidaci. Jednotka také provedla úklid silnice a odstranila havarovaná auta stranou, aby nepřekážela v provozu na komunikaci. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil.

Další páteční zásah hasičů byl zapotřebí, krátce po šesté hodině odpolední, v Holohlavech na silnici č. 33. Tady profesionální hasiči z Jaroměře zasahovali u bouračky tří osobních aut. Jednotka zasypala uniklé pohonné hmoty sorbetem a zlikvidovala je, poté se postarala o úklid vozovky.

K poslednímu zásahu u dopravní nehody, v páteční den, došlo půl hodiny před půlnocí. V Hradci Králové v Pilnáčkově ulici se na křižovatce srazila tři osobní auta. Místní profesionální hasiči z centrální stanice odstranili vozidla z profilu křižovatky. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.V neděli došlo opět v Holohlavech na silnici č.33 k bouračce. Tentokrát, krátce po jedné hodině odpolední, bourala čtyři osobní auta. Profesionální hasiči z Jaroměře zajistili místo nehody a postarali se o odstranění jejích následků. V péči záchranářů museli skončit tři zraněné osoby.Na Jičínsku došlo ke dvěma dopravním nehodám a obě se staly a v pátek. Nejprve profesionální hasiči z Jičína, dvacet minut před třetí hodinou odpolední, museli zasahovat ve Valdicích, kde došlo k nehodě osobního auta. Hasiči zabezpečili auto proti požáru a poté si místo k vyšetřování převzala Policie ČR.

V Jičíněvsi, na silnici č.32, došlo půl hodiny před sedmou hodinou večerní k nehodě traktoru a motocyklu. „Nehoda měla bohužel tragické následky, na motocyklu cestovaly dvě osoby, které na místě svým zraněním podlehly. Hasiči zabezpečovali místo zásahu po dobu policejního vyšetřování, nasvěcovali místo události a poté se postarali o odstranění následků nehody,“ říká mluvčí hasičů. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Jičína a dobrovolná jednotka z Kopidlna.

Na Náchodsku došlo ke čtyřem dopravním nehodám. V sobotu se stala, v Jaroměři v Jiráskově ulici, bouračka dvou osobních aut a to deset minut před jedenáctou hodinou dopolední. Místní profesionální hasiči zajistili auta proti vzniku požáru a zasypali sorbetem uniklé pohonné hmoty. Při nehodě se zranila jedna osoba a byla předána do péče zdravotnické záchranné služby. Při bouračce došlo také k poškození pouliční lampy, o čemž byl vyrozuměn zástupce úřadu. Po došetření ze strany policistů, pomohla jednotka s naložením havarovaných aut na odtah a zprůjezdnila komunikaci. K další sobotní nehodě v Jaroměři došlo o půl třetí odpoledne. V Palackého ulici byl nutný zásah u traktoru s vlekem, z něhož se za jízdy vysypávala pšenice. O úklid silnice se postarali místní profesionální hasiči.

K poslednímu sobotnímu zásahu při bouračce přispěchali místní profesionální broumovští hasiči. Pět minut před čtvrtou hodinou odpolední, se v ulici Hvězdecká, střetla dvě osobní auta, jedno z nich pak po střetu zůstalo ležet na boku. Naštěstí všichni cestující vyvázli bez zranění. Hasiči zajistili převrácené auto proti dalšímu nežádoucímu pohybu a u obou vozidel odpojili autobaterie. Po zadokumentování nehody ze strany Policie ČR se jednotka postarala o úklid vozovky a odstranění havarovaných aut.V neděli došlo k bouračce v obci Vysokov, dvacet minut před půlnocí. Zde havarovalo jedno osobní vozidlo, ve kterém se zranili dva lidé. Profesionální hasiči z Náchoda zajistili auto proti požáru a zlikvidovali uniklé pohonné hmoty, poté se postarali o úklid vozovky. Na závěr svého výjezdu pomohli s naložením vraku vozidla na odtah.Na Rychnovsku došlo ke dvěma dopravním nehodám. V pátek v Česticích, krátce po čtvrté hodině odpolední, bouralo osobní auto a motorka. Při nehodě se zranili dva lidé a hasiči jim poskytli první pomoc, poté si je převzala záchranka. Na místě zasahující profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky z Kostelce nad Orlicí a Týniště nad orlicí zajistili dopravní prostředky proti vzniku požáru a zasypaly uniklé pohonné hmoty sorbetem, poté se postaraly o úklid silnice.

V neděli došlo ve Vamberku, krátce před půl dvanáctou dopoledne k nehodě dvou osobních aut. Auta se střetla na silnici č.11., při příjezdu hasičů na místo se cestující z obou aut nacházeli mimo havarovaná auta. V obou vozidlech cestovalo celkem osm lidí, všechny osoby si převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Hasiči zasypali uniklé pohonné hmoty sorbetem a odpojili autobaterie. Provoz na silnici musel být řízen kyvadlově. Po došetření nehody ze strany Policie ČR odklidily jednotky nabouraná vozidla mimo komunikaci.Na Trutnovsku se staly čtyři bouračky. V pátek, v Horní Brusnici došlo, krátce před osmou hodinou večerní ke střetu osobního auta s cyklistou. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka Mostek. V místě bouračky pomáhali dobrovolní hasiči s usměrněním dopravy.

V sobotu, krátce před půl sedmou ráno, došlo v Rudníku k dopravní nehodě osobního auta, které skončilo převrácené na střechu. Profesionální hasiči z Vrchlabí a dobrovolná jednotka z Hostinného zajistili místo události a přetočili převrácené auto zpět na kola. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil.

K další sobotní nehodě došlo v Bílé Třemešné, dvacet minut před druhou hodinou odpolední, zde se střetlo osobní auto a traktor. „Po střetu zůstala ve voze zaklíněná osoba, hasiči ji vyprostili, bohužel i přes okamžitě poskytnutou první pomoc se ji nepodařilo oživit. Traktor se při nehodě převrátil mimo komunikaci do přilehlé zahrady, jeho řidič vyvázl bez zranění,“ říká mluvčí hasičů. Traktor se při nehodě převrátil do přilehlé zahrádky, jeho řidič vyvázl bez zranění. Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem zabezpečili místo zásahu a po zadokumentování ze strany Policie ČR provedli úklid vozovky.K poslední sobotní nehodě, která si vyžádala zásah hasičů, došlo krátce před třetí hodinou odpolední v Peci pod Sněžkou. Osobní auto zde sjelo ze stráně a hrozilo jeho převrácení. Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Pece pod Sněžkou pomohli vyprosti auto zpět na cestu. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil.