Újezd se stane důstojným dopravním terminálem

PROSTĚJOV – Nový dopravní terminál pod střechou. Proměnou projde část prostějovské ulice Újezd, která slouží jako zastávka pro příměstské i MHD autobusové spoje. V lokalitě navíc vznikne i tolik potřebné parkoviště.

Město vysoutěžilo dodavatele na zpracování byrokratických náležitostí pro společné územní a stavební řízení. Stane se jím ALFAPROJEKT OLOMOUC.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jedná se o projektovou dokumentaci pro provedení stavby na dopravní terminál, kapacitního dvouúrovňového parkoviště a přestavby přilehlých veřejných prostranství v ulici Újezd v Prostějově,“ nastínil náměstek primátora Jiří Rozehnal, který má stavební rozvoj a investice ve své náplni práce.

Celková předkládaná hodnota zakázky na zpracování projektové dokumentace je 3,5 milionu korun. Obsahem řešení je i návrh dvouúrovňového parkovacího objektu o 173 parkovacích stáních včetně úpravy okolních komunikací s návrhem rekreačních a pobytových ploch s možným vybudováním dalších 107 parkovacích míst na úrovni terénu.

Jedná se o významnou investiční akci města, která je součástí připravované strategie ITI Olomoucké aglomerace pro nadcházející programové období. Stavba parkovacího objektu by měla nahradit parkovací kapacity v rámci budoucí přestavby jižní centra města, konkrétně židovských uliček a lokality bývalé sodovkárny.