Video: Opilý muž chtěl jet autobusem s neplatnou jízdenkou, přivolané strážníky napadl

foto: Městská policie Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Uplynulou neděli krátce před osmou hodinou ranní musela přispěchat hlídka městských policistů řešit 29letého opilého muže, který se opakovaně pokoušel na terminálu HD nastoupit do autobusu s neplatnou jízdenkou.

Opilý muž se s řidičem dokola dohadoval, že může do meziměstského autobusu nastoupit a odmítal pochopit, že si musí koupit novou jízdenku. Stále se dožadoval vstupu do autobusu a na výzvy šoféra, aby vystoupil naprosto nereagoval. „Přivolaní strážníci ho vyzvali, aby vyšel ven z vozidla. Opilý muž okamžitě svoji agresi obrátil vůči hlídce. Nejdříve vulgárně nadával a poté zaútočil, tzv. „hlavičkou“, na blíže stojícího strážníka.  Za použití hmatů a chvatů byl muž sveden k zemi, kde mu byla nasazena pouta,“ říká k události mluvčí městské policie Eva Kněžourová.

Strážníci muži provedli dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu a ta ukázala výsledek 2,04 promile. Na místo byli přivoláni policisté, kteří si muže převzali k dořešení. Hříšník byl umístěn do policejní cely. „Ještě týž den v odpoledních hodinách, mu kriminalisté sdělili obvinění pro podezření ze spáchání přečinu násilí proti úřední osobě, za což mu v případě prokázání viny hrozí až 4letý trest odnětí svobody,“ říká mluvčí policistů Eliška Majerová.