Žena měla namále, nadýchala čtyři promile

ilustrační foto

PROSTĚJOV – Veřejné pohoršení může mít mnoho podob. Když jde ale o alkoholem přiotrávenou ženu, která není schopna stát na nohou a jsou evidentně ohroženy i její vitální funkce, pak je na místě okamžitě konat.

Nepříjemný pohled se na prostějovské nádraží naskytl lidem, kteří čekali na vlak a viděli incident, při němž musela zasáhnout městská policie. Cestující se stali nechtěnými svědky toho, kdy silně opilá žena znečistila svými exkrementy lavičku i nástupiště a nakonec ji alkoholové opojení unavilo natolik, že ulehla a do příjezdu strážníků nebyla schopna chůze.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Hlídka se ženu snažila vzbudit a provést dechovou zkoušku. Naměřili u ní čtyři promile. Tato hranice může ohrozit člověka na životě a proto, přivolaný lékař rozhodl o převozu do nemocnice, nikoli na záchytnou stanici. Po vystřízlivění ji čeká řízení u správního orgánu pro podezření z přestupku proti veřejnému pořádku, a to vzbuzování veřejného pohoršení, znečištění veřejně prospěšného zařízení a přestupku dle zákona na Ochranu zdraví před škodlivými účinky návykových látek – vstupem na místa, kde je to osobám pod vlivem alkoholu zakázáno,“ sdělila tisková mluvčí Městské policie Jana Adámková.

Další opilec čekal na hlídku ve večerních hodinách. Pozornost na sebe upoutal ustláním si v trávě na Olomoucké ulici. „V tomto případě se strážníkům muže podařilo probrat natolik, že byl schopen samostatné chůze, tudíž převoz na záchytnou stanici do Olomouce nebyl zapotřebí,“ dodala Adámková.