Další nevhodné křižovatky v Bohumíně nahradí moderní kruhové objezdy

Foto: Město Bohumín

BOHUMÍN – K sedmi současným kruhovým objezdům přibydou v Bohumíně další tři. Jeden je zrovna ve výstavbě u vlakového nádraží, druhý se bude stavět v rušné křižovatce Štefánikovy ulice a třídy Dr. E. Beneše v centru města.

„Třetí kruhový objezd by měl v budoucnu vzniknout na rozcestí městské části Záblatí a Rychvaldu. Všechny nové rondely mají zajistit plynulejší dopravu a usnadnit průjezd autobusům,“ uvedla mluvčí města Jana Končítková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Kruhové objezdy se v Bohumíně dlouhodobě osvědčily. „Když jsme připravovali projekt přestavby přednádražního prostoru na moderní dopravní terminál, zahrnuli jsme do něj i kruhový objezd, který umožní plynulý příjezd autobusů k zastávkám a bude pohodlnější i pro řidiče osobních aut,“ řekl starosta Bohumína Petr Vícha.

Součástí dalšího kruhového objezdu v křižovatce Štefánikovy ulice a třídy Dr. E. Beneše, budou i dva přechody pro chodce s dělícími ostrůvky. Křižovatka se nachází v samém centru města a v dopravní špičce se zde tvoří kolony. Nové řešení umožní plynulejší provoz ze všech směrů, bude bezpečnější pro chodce i řidiče.

Možná jste nevěděli:

Tři zlaté medaile z mistrovství světa přivezli čeští hasiči