Hlavní tah v Písku čeká oprava. Řidiči se musí připravit na omezení

Silnice I/20 v Písku (zdroj mesto-pisek.cz)

PÍSEK – Omezení v dopravě čeká na řidiče v Písku od příštího týdne. Začne zde totiž oprava silnice I/20 na průtahu městem. Práce potrvají víc jak tři měsíce a je třeba se připravit na uzavírání sjezdů i omezení linek MHD a linkových autobusů.

Ředitelství silnic a dálnic opravu zahájí v pondělí 23. srpna. „Práce budou trvat sto dní a na úseku dlouhém tři celé sedm kilometru bude provedena obnova konstrukčních vrstev vozovky v celé šířce, reprofilace příkopů, pročištění a sanace stávajících propustků pod silnicí, pročištění a sanace propustků pod sjezdy a oprava propustků. Vyměněny budou směrové sloupky, ocelová svodidla a obnoveno bude vodorovné a svislé dopravní značení,“ popsala mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Podle informací Ředitelství silnic a dálnic bude oprava hlavního tahu prováděna za provozu. „Pro řidiče zůstane oběma směry průjezdný vždy alespoň jeden jízdní pruh,“ uvedla Petra Měšťanová. Výraznější omezení čeká motoristy a obyvatele Písku na vedlejších komunikacích. Při uzavírání sjezdů z hlavního tahu v rámci jednotlivých etap stavby budou řidiči muset využívat vedlejší komunikace. Objízdné trasy budou značeny pomocí přenosného dopravního značení. Omezení se dotknou i linek MHD a linkových autobusů.