Hoteliéři ve Zlínském kraji se radují, zaplněno mají nejvíc v republice

Zámek Buchlovice. Foto: Zdeněk Urbanovský/CCRVM

ZLÍNSKÝ KRAJ – Epidemie koronaviru a s ní související vládní opatření změnily chování Čechů během prázdninové dovolené. Namísto oblíbených turistických destinací v tuzemsku měl nejobsazenější hotely a penziony Zlínský kraj. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil rezervační systém Previo.

Lidé během dovolené v České republice zamířili spíš do menších ubytovacích míst pro odpočinek a pobyt přírodě. Právě obsazenost středních a malých hotelů byla naprosto nejvyšší ve Zlínském kraji, kde dosáhla 72 procent kapacity. Přitom v roce 2019 před pandemií byla obsazenost jen kolem 60 procent. Návštěvníci se letos vydali hlavně na Slovácko, pozadu však nezůstalo ani Valašsko.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zlínský kraj v obsazenosti předběhl i takové destinace, jako jsou turisty vyhledávané oblasti jižních Čech, vinařské oblasti jižní Moravy nebo Krkonoše. Například hoteliéři v Praze měli obsazeno jen z 57 procent. „Potvrzuje se trend, že východní Morava je opravdovou dovolenkovou destinací a že lidé v ní vyhledávají menší ubytovací zařízení a především regiony, které jim nabízejí prostor pro odpočinek, relaxaci a zážitky v přírodě, a to hlavně mimo velké aglomerace. To všechno jim poskytují destinace Slovácka, Beskyd a Valašska, ale také třeba lázeňské město Luhačovice a další místa turistického regionu východní Moravy, která postupně turisté objevují,“ poznamenal náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub, který je zodpovědný i za oblast cestovního ruchu.

V tomto týdnu vydal přehledy o počtu hostů a přenocování ve druhém kvartálu letošního roku také Český statistický úřad a čísla byla pro Zlínský kraj stejně pozitivní. Podle údajů se v regionu ubytovalo téměř 90 tisíc hostů, což je o 33 tisíc více než za stejné období loňského roku.