Jeden mrtvý a pět raněných, to je bilance tragické nehody u Hlinska pod Hostýnem

Foto: Policie ČR

KROMĚŘÍŽSKO – Lidský život si vyžádala dnešní dopravní nehoda na Kroměřížsku. Po srážce dvou osobních aut utrpělo pět lidí zranění, jeden z řidičů bohužel nepřežil. Informovala o tom policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

K havárii došlo krátce po půl čtvrté odpoledne mezi obcemi Hlinsko pod Hostýnem a Bílavsko. „Třiašedesátiletý řidič osobního automobilu značky Škoda Felicia jel směrem na Hlinsko pod Hostýnem. Pětadvacetiletá řidička vozidla značky Hyundai Santafe směrem opačným, a to na Bílavsko. Z doposud přesně nezjištěných příčin došlo ke střetu, po kterém oba vozy skončily mimo komunikaci v poli,“ popsala Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo dorazily dvě jednotky hasičů spolu se záchranáři. „Dvě osoby bylo nutné z druhého vozu vyprostit. Jednotky zajistily místo nehody a pomohly s ošetřením zraněných. Svědkům nehody byla na pokyn velitele zásahu poskytnuta posttraumatická péče. K události byla povolána také jednotka ze stanice Kroměříž s dalším potřebným vybavením,“ uvedl mluvčí hasičů Pavel Řezníček.

Srážka měla bohužel tragické následky. „Při nehodě zemřel třiašedesátiletý řidič škodovky a čtyři jeho spolujezdci se zranili. Zranění utrpěla také řidička hyundaie. Záchranáři všech pět zraněných převezli do nemocnic v Kroměříži a ve Zlíně,“ sdělila Simona Kyšnerová.

Silnice je po dobu vyšetřování uzavřena, podle informací tak zůstane přibližně do devíti hodin večer. Nehodou se nyní zabývají kroměřížští kriminalisté spolu s dopravními policisty.

Foto: Policie ČR