Podezřelý ze 3 trestních činů stále uniká! Policie se obrací na širokou veřejnost!

Foto z kamer: Policie ČR

PRAHA-ZÁPAD – Policisté se od počátku července letošního roku zabývají případem vloupání do tří vozidel v ulici Ječná v obci Hostivice. Dopustil se ho dosud neznámý muž, jehož zachytily kamery.

Dosud neztotožněný pachatel se 9. července 2021 v ranních hodinách od 3:45 do 5:15 hod. vloupal do tří osobních vozidel, která poškodil a ze dvou odcizil věci za více než 13 tisíc korun.

U prvního vozidla značky Mitsubishi, rozbil trojúhelníkové okénko levých zadních dveří, kterým vytáhl tašku, v níž byly mobilní telefony a peněženka s osobními doklady, finanční hotovostí a s platebními kartami.

Druhým vozem byla Škoda Octavia, ze kterého odcizil taktéž tašku s peněženkou, finanční hotovostí, platebními kartami, osobními doklady a dále náhradní klíče a dálkové ovladače od vrat.

Z posledního auta, Volkswagen Golf, pachatel rozbil trojúhelníkovou výplň zadních pravých dveří, avšak zřejmě nic cenného nenalezl, a tak nic neodcizil.

Celková škoda, na poškození a odcizení, byla předběžně vyčíslena na téměř 24 tisíc korun. I když zůstává otázkou, proč lidé stále lehkomyslně nechávají ve svých autech tašky plné cenných věcí, krást a ničit cizí majetek je podle práva zapovězeno.

Policie proto žádá širokou veřejnost o pomoc při ztotožnění dosud neznámého muže, jehož podobiznu zachytily kamery. Pokud muže poznáváte, prosím, kontaktujte policisty na tísňové lince 158 nebo přímo hostivické policisty na telefonu 974 882 750 nebo 735 785 532.

Zdroj: Policie ČR