Policisté se celý týden zaměřovali na správnou rychlost na silnicích

Iilustrační foto: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V uplynulém týdnu se jihomoravští policisté v rámci celorepublikové dopravně bezpečnostní akce zaměřili na dodržování správné rychlosti.

Během kontrol zjistili 330 dopravních přestupků, z nichž ve 258 případech došlo k překročení povolené rychlosti. Ve 225 případech uložili řidičům blokovou pokutu a 33 šoférů oznámili do správního řízení. „Policisté upozorňují, že nepřizpůsobení rychlosti výrazně zvyšuje riziko nehody a patří mezi nejtragičtější příčiny dopravních nehod, což by si řidiči měli připomenout zejména v souvislosti se zvýšenou intenzitou silničního provozu při konci letních prázdnin a začátkem nového školního roku, uvedla mluvčí policie Petra Ledabylová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Z celkového počtu 3 426 šetřených dopravních nehod zavinila nadměrná rychlost nehodu v 14,8 procentech případů. Nejvíce nehod bylo zaviněno nesprávným způsobem jízdy. Od začátku roku zemřelo na jižní Moravě při dopravních nehodách 27 osob, 86 osob bylo těžce zraněno a 1 234 lehce. V důsledku nehod zaviněných nepřiměřenou rychlostí zemřelo v našem kraji už 9 lidí od začátku roku. V uplynulých dnech zkontrolovali policisté více než 1000 vozidel – osobních, nákladních i motocyklů.