Tragická nehoda na jihu Čech: Cyklistu bez známek života našla náhodná svědkyně

Nehoda cyklisty mezi obcemi Blansko a Soběnov na Kaplicku (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – Další tragickou nehodu cyklisty vyšetřují jihočeští policisté na Českokrumlovsku. Náhodná svědkyně zde nalezla ležícího cyklistu. Muž středního věku byl již bohužel bez známek života.

V pondělí 16. srpna 2021 po půl jedenácté nalezla náhodná svědkyně za Blanskem muže středního věku, který ležel u kraje silnice. Sedmatřicetiletý muž jel na pánském jízdním elektrokole mezi obcemi Blansko a Soběnov na Kaplicku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Při sjezdu z mírného klesání v zatáčce pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, přejel do protisměru, kde havaroval do silničního příkopu. Přitom si vážně zranil hlavu, kdy na následky velmi těžkého zranění zemřel,“ upřesnil policejní mluvčí Milan Bajcura.

Nehoda cyklisty mezi obcemi Blansko a Soběnov na Kaplicku (zdroj Policie ČR)

Za posledních deset dnů se jedná o třetí tragickou nehodu cyklisty v našem kraji. „Žádný z mužů neměl na hlavě ochrannou přilbu, která mohla mít zásadní vliv na zmírnění následků,“ dodal policejní mluvčí.