Kolem ochozů věže povedou sítě, výhled ale neomezí

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Vyhlídkový ochoz památky z 16. století by se měl dočkat zabezpečení v podobě kovových sítí, památkáři nejsou proti. Návrh na jejich instalaci ale musí nejprve schválit zastupitelé.

Nejvýraznější dominanta města z období renesance se v minulosti stala místem pro skoky sebevrahů, naposledy tomu bylo loni v září. S ohledem na tyto skutečnosti je v plánu zabezpečení části ochozu Bílé věže na Velkém náměstí. Kovové sítě by také měly zajistit bezpečnost návštěvníků památky, měly by mít velká oka a výhled do krajiny by tak měl být omezený pouze minimálně. Náklady na zabezpečení by měly být ve výši 600 tisíc korun, návrh ale musí nejprve projít zastupitelstvem. „S ohledem na tragické události nám zřejmě nezbude nic jiného než instalovat bezpečnostní ochranné sítě. Jde především o bezpečí a psychiku kolemjdoucích, kteří se nechtěně stanou svědky nebo další obětí zoufalého rozhodnutí jedinců. Uvidíme, jak se k tomu postaví zastupitelé města,“ dodává primátor Alexandr Hrabálek.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.