Letošní ročník brněnských Dnů dětské onkologie slavnostně vyvrcholí ve Hvězdárně a planetáriu s celodenním programem

V brněnské Hvězdárně a planetáriu vyvrcholí již čtvrtý ročník kampaně Dny dětské onkologie. Cílem tohoto projektu je přiblížit veřejnosti problematiku dětské onkologie, seznámit ji s moderními léčebnými postupy a s úspěšností léčby, ale také podpořit děti a dospívající v léčbě i vzpomenout na ty, kteří onemocnění bohužel podlehli.

Ale nebojte, smutnit nebudete. Pro rodiny a jejich děti bude v zázemí hvězdárny připraven celodenní bohatý program. V digitáriu zhlédnete představení za symbolické vstupné 50 Kč, zlatým hřebem dne bude koncert Roberta Jíchy a jeho hostů. Na venkovní travnaté ploše si zacvičíte Yogu, nebo Crossfit. Nejmenší návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení i pohádkové autorské čtení. A aby toho nebylo málo, čeká vás i fotokoutek, aromaterapie, malování na obličej, tvořivé dílny a spoustu dalších aktivit.

Mimo jiné se také můžete zúčastnit odborných přednášek a rozhovorů s odborníky z Kliniky dětské onkologie FN Brno, nebo podpořit Nadační fond dětské onkologie Krtek. K zakoupení budou patchworkové předměty i krtčí výrobky, výtěžek z prodeje opět poputuje na podporu onkologicky nemocných dětí.

Přijďte se podívat, akce se bude konat v sobotu 21. srpna 2021 ve Hvězdárně a planetáriu na Kraví hoře a to od 10.00 do 18.30. Podrobný program akce i další upřesňující informace naleznete na stránkách Dny dětské onkologie Brno.