Na slavnostech dřeva uvidíte i nejtvrdší dřevorubeckou soutěž!

VOLARY – Víte, že k dávné tradici tohoto jihočeského města patří práce se dřevem? Proto zde bude zanedlouho předvádět několik desítek řemeslníků stará, některá již téměř zapomenutá, řemesla. Volarské slavnosti dřeva přinesou i pohádky pro děti, koncerty, pečení v místním muzeu či půlnoční překvapení.

Dvoudenní slavnosti začnou právě předváděním starých řemesel a lidovým trhem. Pokud ještě neznáte Eurojack, pak vězte, že se jedná o nejtvrdší dřevorubeckou soutěž současnosti. Těšit se na ní můžete krátce po zahájení v 10 hodin.  Ve Volarském muzeu se nebude jen péct, ale na děti tam budou čekat pohádky Čert a Káča, O statečném kováři Mikešovi, nebo Perníková chaloupka. Na parkovišti pod tržnicí se zase mohou svézt na kolotoči a v parčíku u nádraží vstoupí ti odvážnější do domu hrůzy, užijí si skákací hrad, nebo vodní aquazorbing. Hudební část slavností si vezmou na starosti skupiny Kamelot, Čechomor, Crazy Dogs, Chai a další.

Vydejte se na Volarské slavnosti dřeva ve dnech 21. až 22. srpna. Bez obav si můžete počkat i na půlnoční překvapení, protože pro vás bude vypraven speciální odvozový vlak na trati Volary-Vimperk.