Očkovací centrum v Baťovce má za sebou úspěšný start

Foto: KNTB

ZLÍN – Zlínská nemocnice v pondělí přemístila očkovací centrum z PSG arény do prostor v 1. pavilonu nemocničního areálu. Zájem lidí o vakcínu přetrvává, první den tu přišly více než čtyři stovky lidí.

Se zahájením očkování na novém místě je spokojený primář urgentního příjmu a koordinátor očkovacího centra Michal Pisár. „Během prvního dne se tvořily fronty, což bylo způsobené zejména zvýšeným zájmem neregistrovaných zájemců, od druhého dne se situace ustálila. Musím poděkovat personálu za skvělé zvládnutí situace a veřejnosti za shovívavost. Jsme rádi, že lidé mají o vakcíny proti onemocnění covid-19 zájem,“ sdělil primář.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Centrum se nachází v 1. pavilonu blízko kožního oddělení, hned vedle silnice vedoucí Havlíčkovým nábřežím podél nemocnice. Trasa k němu je vyznačena, a to jak od centra Zlína, tak ze směru od Vizovic. Zájemci o očkování, kteří přijedou auty, můžou zaparkovat přímo u 1. pavilonu, kde pro ně je na parkovišti vyhrazeno 11 míst. V očkovacím centru zdravotníci aplikují vakcíny Comirnaty (Pfizer/BioNTech), Spikevax (Moderna) a jednodávkovou očkovací látku Janssen. V provozu je každý den, pro registrované od 8.00 do 17.30 a pro neregistrované do 17.00.

Foto: KNTB