Odložené věci jsou jako pozvánka pro zloděje. Včera vyjížděli policisté na Olomoucku ke třem vykradeným autům

Ilustrační foto

OLOMOUCKO – Ke třem případům vykradených aut vyjížděli během včerejšího dne policisté na Olomoucku.  Policie radí, jak předejít krádežím.

První krádež se stala mezi druhou a čtvrtou hodinou odpoledne v Mladči u Litovle na parkovišti u sjezdu z dálnice D35. Zloděj na Peugeotu 206 rozbil sklo pravých zadních dveří a vnikl dovnitř. Ze zadní sedačky ukradl batoh s oblečením a kosmetikou za necelých 4 000 korun. Druhé podobné oznámení policisté přijali k večeru po půl sedmé. Pachatel se mezi půl šestou a půl sedmou vloupal do dodávky zaparkovaného v Olomouci na ulici Wittgensteinova. Zloděj poškodil zámek dvoukřídlých dveří od nákladového prostoru, z něhož odcizil nářadí za téměř 45 000 korun. Sebral stavební vysavač, různé druhy aku nářadí – křížový laser se stativem, úhlovou brusku, okružní pilu, vrtací kladivo, dále nabíječky, akumulátory a další příslušenství.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

„Třetí vykradené vozidlo nám bylo oznámeno po půl jedenácté večer. Neznámý pachatel mezi čtvrt na osmou večer a půl jedenáctou vnikl do vozidla Škoda Octavia zaparkovaného v Olomouci na ulici Pekární,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Zloděj rozbil okno pravých předních dveří a z auta si. pánskou peněženku s řidičákem, finanční hotovostí a platebními kartami. Za sebou zanechal škodu přes 10 000 korun, z toho 4 000 korun poškozením.

Policie připomíná, že není dobré nechávat v autě viditelně na sedadlech, ani v přihrádkách žádné věci – zejména kabelky, batohy, peněženky, doklady, mobily, a podobně. I zdánlivě bezcenná věc může zloděje nalákat. Škoda poškozením může být v řadě případů vyšší, než hodnota ukradených věcí