Konec nepříjemného zápachu. V Litovli začali stavět čističku v cukrovaru

LITOVEL – Nová čistička v litovelské cukrovarně by měla výrazně potlačit zápach z nádrží s odpadní vodou. Její stavba byla slavnostně zahájena včera. První etapa by měla být hotová příští rok ještě před začátkem řepné kampaně.

Zápach z litovelského cukrovaru leta obtěžoval obyvatele města. „Někdy je zápach dost silný. Nedá se vůbec větrat. Když otevřu balkon, jako bych stál přímo u toho,“ řekl mladík na sídlišti v blízkosti cukrovaru. Podobně reagovali i další. Problém by měla vyřešit nově budované čistička odpadních vod. Včera dopoledne proběhlo slavnostní zahájení stavebních prací. Prvního kopnutí do země se zúčastnilo vedení cukrovaru a vedení města. Starosta města Viktor Kohout tento okamžik považuje za velký posun v celé záležitosti. Celá stavba by měla být rozdělena na dvě etapy, první etapa by měla být hotová příští září ještě před začátkem řepné kampaně. V tuto dobu už by měly být hotovy všechny funkční objekty a nainstalovány potřebné technologie. Náklady na novou čističku by podle odhadů neměly překročit 50 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .