Lombargini ze Srdéčka zvítězil v kvalifikaci na Velkou pardubickou

foto: Bohumil Křižan, repre: pardubicezive

PROSTĚJOVSKO – Koně ze Srdéčka pod vedeném trenéra Stanislava Popelky sbírají jedno ocenění za druhým. Třetí díl kvalifikačního dostihu na Velkou pardubickou zvítězil hnědák Lombargini.

„Byl perfektně připravený, skákal dobře. Nějaké chybičky tam byly, ale to se vyladí. Rok neběhal. Udělal na mě velký dojem,“ chválil svého hnědáka žokej Jan Odložil. „Jak jsem skončil na dráhu, cítil jsem, že má ještě hodně sil. Už jsme šli dopředu a už to byla jeho parketa,“ dodal vítězný žokej.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Spokojený byl i trenér Stanislav Popelka. „Když se vyhraje, vždy se to dobře hodnotí. Žokej mu udělal takový dostih, jaký potřeboval. Šli jsme to dneska na jistotu, abychom měli kvalifikaci a nemuseli až do poslední kvalifikace v září. To se všechno splnilo a ještě tam byla ta třešnička na dortu,“ řekl Stanislav Popelka a nastínil další plány. Lombargini možná půjde na podzim ještě nějaký přípravný dostih, možná půjde až do Velké pardubické.