U čtyř bouraček bylo zapotřebí hasičů, bohužel došlo i ke zraněním

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Hřibiny-Ledská)

KRÁLOVÉHRADECKO – Střet dvou osobních aut, havárie motocyklu, převrácené auto na střeše a vozidlo mimo silnici, tady všude bylo zapotřebí práce profesionálních a dobrovolných jednotek, během včerejšího dne napříč krajem.

Na Hradecku došlo k dopravní nehodě přímo v královéhradecké metropoli. Na třídě Karla IV. se krátce před půl sedmou ráno střetla dvě osobní auta. Zasahující místní profesionální hasiči z centrální stanice zajistili místo události a uklidili vozovku. Auta byla poté odklizena na parkoviště. Při nehodě naštěstí nedošlo ke zranění.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na Jičínsku došlo k bouračce ve Vidochově, konkrétně mezi částí Stupá a Bělou u Pecky. Krátce před čtvrtou hodinou odpolední museli k bouračce motorky přispěchat profesionální hasiči z Nové Paky. Ti poskytli motorkáři první pomoc a pak si jej do své péče převzala zdravotnická záchranná služba.

Na Rychnovsku došlo k dopravní nehodě v obci Hřibiny-Ledská, konkrétně v katastru Hřibiny havarovalo osobní auto, které skončilo převrácené na střeše a překáželo v provozu na silnici. K bouračce, která se stala v jedenáct v noci přispěchali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolná jednotka z Kostelce nad Orlicí. Na místě události se nacházel jeden člověk mimo auto, do péče si ho vzali záchranáři. „Hasiči vrátili převrácený vůz zpět na kola, odpojili u něj akumulátor a zasypávali unikající provozní kapaliny. Kolem 00:30 byla komunikace opět zprůjezdněna, jednotky se postaraly o její úklid a odstranění následků nehody,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

V Trutnově došlo, krátce před půl čtvrtou v noci, k nehodě osobního auta, které zůstalo mírně nakloněné v trávě. Na místě zasahující profesionální hasiči z Trutnova pomohli s vyproštěním auta. Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil.