Video: Cizinec se zákazem řízení a pod vlivem drog chtěl ujet policistům

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – Krátce po jedné hodině v noci, tuto středu, chtěli policisté v Náchodské ulici v Trutnově zkontrolovat osobní auto Audi, protože mu nesvítila přední světla. Jeho šofér nereagoval na výstražný nápis k zastavení ani na slovní výzvy pomocí megafonu, místo toho se pustil s policisty do honičky.

Sedmadvacetiletý řidič šedého Audi ujížděl přes Trutnov a jeho zběsilou jízdu zastavil až naráz do dopravní značky v Bezděkovské ulici. „Policisté za použití donucovacího prostředku hrozba namířenou střelnou zbraní zkontrolovali vystupujícího řidiče, kterého dále zajistili a přiložili mu služební pouta. Ve vozidle se nacházeli další tři osoby. Na dotaz policistů, zda nepotřebují lékařské ošetření, odpověděli, že se jim nic nestalo,“ říká policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na místo bouračky byli přivoláni i dopravní policisté a cizinecká policie, která ověřila totožnost řidiče. Ten byl vyzván k provedení dechové zkoušky na přítomnost alkoholu, ta ukázala negativní výsledek. Provedený drogový test byl však pozitivní. Policisté vyzvali 27letého muže, aby se podrobil také lékařskému vyšetření na přítomnost návykových látek, což učinil.

Poté si muže policisté pořádně proklepli v evidencích, z nichž zjistili, že má zákaz řízení až do srpna 2022. Okamžitě byl zadržen a umístěn do policejní cely. Dopravní policisté řeší nejen jeho nehodu, ale také proti muži zahájili trestní stíhání ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě prokázání viny hrozí dvouletý trest odnětí svobody.

Policisté cizinecké policie cizinci uložili pokutu 3 tisíce korun za to, že nesplnil na požádání policie povinnost a neprokázal svou totožnost předložením dokladu.