VIDEO: Turista se ztratil v polomu. Vrtulník ho vypátral, vyzvedl a přepravil do nemocnice

Ilustrační foto: Policie JMK

HODONÍN – Krátce po středečním poledni oznámil na policejní tísňovou linku osmasedmdesátiletý muž, že se ztratil v lese na turistické značce mezi Rohatcem a Ratíškovicemi. Vrtulník ztraceného seniora vypátral a přepravil do hodonínské nemocnice.

Muž uvedl, že bloudí, je vysílený a nedokáže už dále jít. Navíc prý ztrácí i signál z mobilního telefonu. Rozběhla se pátrací akce, při které se nasazení policisté nejdříve pokoušeli vyhledat ztraceného seniora v terénu pomocí telefonické navigace. Zjistili ale, že za daných podmínek bude lepší a efektivní pátrání za pomoci vrtulníku vybaveného termovizí. Les byl zničený nedávným rozsáhlým polomem a orientace i pohyb v něm byly velmi náročné. „Přestože se seniora podařilo ze vzduchu poměrně brzy vypátrat, záchranná akce tím neskončila. Velitel rozhodl, že zraněného seniora bude do nemocnice k ošetření nejlepší přepravit za pomoci vrtulníku. Speciálně cvičené družstvo brněnských hasičů bravurně zvládlo z paluby policejního vrtulníku vyzvednout nahoru turistu, který se tak rychle dostal do péče lékařů v hodonínské nemocnice,“ popsal zásah policejní mluvčí  Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.