Dálnice D46 dále ve spárech údržby

OLOMOUCKÝ KRAJ  – Hanácká dálnice D46 připomíná v posledních týdnech spíše jedno velké parkoviště. Kvůli plánovaným opravám se tvoří kolony nejen klasicky mezi Olomoucí a Prostějovem, ale složitý dojezd je až do Vyškova.

V rozmezí třiceti kilometrů jde o tři zúžení do jednoho pruhu. Řidič na D46 musejí stále počítat s větším zdržením. Kromě avizovaných uzavírek úseků, kde dochází k výměně asfaltu a dalším stavebním pracím, je nově na pořadu dne i výměna svodidel.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Každý den jsou v terénu pracovníci, kteří odvádí mravenčí práci pravidelné údržby. Téměř nekončící proces znamená například rovnání značek, osazování bezpečnostních prvků, ruční čištění, ořezy zeleně nebo označování světelnou šipkou. Prosíme o vnímání těchto pracovníků na cestách, uzpůsobení rychlosti a dodržování rozestupů,“ vyzývá k bezpečnosti Ředitelství silnic a dálnic.