Hasiči měli perný den, likvidovali sedm požárů

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Tutleky)

KRÁLOVÉHRADECKO – Požár rozvaděče, balíku slámy, motoru osobního auta, chatky, která se nacházela v lese, nebo trafostanice. I takové byly zásahy profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek napříč krajem za včerejší den.

Na Hradecku došlo ke dvěma požárům. Krátce po čtvrté hodině odpolední, museli vyrazit profesionální hasiči z obou královéhradeckých stanic k požáru v areálu výrobního podniku. „Hasiči na místě zjistili, že se jednalo o požár venkovního rozvaděče, uhašen byl před příjezdem jednotek. Předběžná škoda byla vyčíslena asi na 50 tisíc korun,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

V Chlumci nad Cidlinou v části Kladruby zahořel krátce po sedmé hodině večerní jeden balík slámy. Likvidovat požár přispěchali profesionální hasiči z Nového Bydžova a místní dobrovolná jednotka. Naštěstí nedošlo k žádné škodě na majetku.

Na Jičínsku došlo, o půl páté odpoledne, v Nové Pace z požáru odpadkového koše. Místní profesionální hasiči se s událostí rychle vypořádali.

Na Náchodsku se staly dva požáry. V Jaroměři hořel, o půl třetí odpoledne, odpad v areálu železničního muzea. Na místě zasahující profesionální hasiči a dobrovolní hasiči z Jaroměře zklikvidovali požár menšího rozsahu za krátkou chvíli. Při události nedošlo k žádné materiální škodě.

V Ulici Dukelská v Novém Městě nad Metují, dvě minuty po šesté hodině odpolední, došlo k požáru motoru osobního auta. Požár se povedlo uhasit před příjezdem jednotek.  Profesionální hasiči z Dobrušky a místní dobrovolná jednotka zkontrolovali termokamerou zasažený prostor.

Na Rychnovsku bylo při likvidaci požáru zapotřebí hasičů dvakrát. V Tutlekách, krátce po půl čtvrté ráno, došlo k zahoření chatky, která se nacházela v lese nedaleko Tutleckého rybníka. „Už při příjezdu jednotek na místo události byl objekt o rozměrech asi 6x4m celý v plamenech. Na likvidaci požáru nasadili hasiči dva vodní proudy, zároveň dohašovali okolí chatky. Likvidaci události ohlásil velitel zásahu asi hodinu od nahlášení, majitel žádnou škodu neuplatnil,“ říká mluvčí hasičů. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a dobrovolné jednotky Kostelec nad Orlicí a Častolovice.

V ulici na Lávkách, v Kostelci nad Orlicí, zahořela trafostanice na obvodové stěně domu. Sedm minut před jednou hodinou odpolední museli na místo profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a místní dobrovolná jednotka. Hasiči likvidovali požár pomocí práškového hasicího přístroje. Požár vznikl kvůli technické závadě, škoda byla odhadnuta zhruba na 4 tisíce korun.