Hvězdárna láká na terralonu

foto: Planetarium Brno

PROSTĚJOV – Prostějovská hvězdárna slaví šedesát let své existence. Oslavy výročí tohoto počinu pokračují v druhém dějství. Do Prostějova přijedou modely Země a měsíce, zapůjčené z planetária v Brně.

Kolářovy sady v sobotu 21. srpna odpoledne rozzáří monstrózní modely Země a Měsíce a rozezní je i živá hudba. „Šedesát let od otevření hvězdárny je významným jubileem. Hvězdárna se za dobu své existence stala přirozenou součástí života obyvatel. Oslavy jsou proto koncipovány jako přátelské setkání a to přímo v parku,“ sdělila tisková mluvčí Petra Pášová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Sobota 21. srpna nabídne program od 17:00 do 22:00 hodin. Otevřená bude prezentace o historii hvězdárny a chybět nebudou ani její prohlídky.  V čase od 18:00 do 22:00 hodin prostor se před budovou rozsvítí modely Měsíce a planety Země, zapůjčené z Hvězdárny a planetária v Brně.  Od 20:00 do 22:00 hodin příjemnou podvečerní atmosféru doplní živá hudba v podání jazzového tria.

Tím ale oslavy nekončí. Od pondělí 23. srpna se do Kolářových sadů přesune část olomouckého Street art festivalu, během něhož italský umělec Patrizio Anastasi vyzdobí jednu stěnu hvězdárny velkoplošnou malbou. Jeho specifický „bruselský“ rukopis, který vychází z oblastí grafického designu a ilustrace, tak bude natrvalo zdobit Kolářovy sady.