Kruháč u Lidlu je ve finiši

PŘEROV – Nový kruhový objezd u přerovského Lidlu má již konkrétní obrysy. Spuštění do provozu je avizováno na 21. září. Konečně se tak blýská na lepší časy.

Okružní křižovatka již dostala ložné asfaltové vrstvy a konkrétní podoba je již zcela zřetelná. „Do konce tohoto týdne, nejpozději začátkem příštího týdne, bude položena finální obrusná vrstva, budou se dokončovat chodníky, cyklostezky, bude probíhat úprava zeleně a bude instalováno svislé dopravní značení,“ sdělil náměstek primátora Tomáš Navrátil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nový kruhový objezd společně s na jaře spuštěnou estakádou přinese Přerovu částečné vyřešení dlouhodobě neupokojivé dopravní situace. „Jak estakáda, tak okružní křižovatka jsou krásné stavby, které tu měly být už dávno a jsem velice rád, že je tu konečně máme. Jsem přesvědčený o tom, že dopravě opět pomohou. Po spuštění okružní křižovatky se odlehčí estakádě od místní dopravy, hlavně ve směru centrum – Předmostí, Popovice, Čekyně, Penčice, kdy se doprava částečně vrátí na Velkou Dlážku. Dojde ke zrušení semaforu, který ulehčuje výjezd z Předmostí,“ vysvětlil Navrátil.

Zdaleka ale ještě není všem dnům konec. K ukončení komplexní změny logistiky v Přerově ještě chybí dokončení takzvaného průpichu města, dostavba dálnice D1 a s ní související mimoúrovňové křižovatky Přerov sever.