Mobilní očkovací týmy vyrazí za lidmi na Vsetínsko

Ilustrační foto

VSETÍNSKO – S očkováním ve Zlínském kraji v příštím týdnu vypomůžou mobilní týmy. Ty vyrazí do odlehlejších částí vsetínského regionu, kde mají lidé komplikovanější přístup k vakcíně a proočkovanost je tam nejnižší.

Mobilní týmy dorazí za zájemci do Prostřední Bečvy, Rožnova pod Radhoštěm, Karolinky a Valašských Klobouk. „Chceme tímto dostat očkování k lidem, kteří se nemohou z nějakého důvodu dostavit do očkovacích míst. Domlouváme spolupráci s mobilními očkovacími týmy, které v příštích dnech vyrazí do vzdálenějších obcí v kraji. Půjdeme do míst, kde máme nejmenší proočkovanost. Nerad bych se dočkal opětovného zavírání škol. Každý si musí uvědomit, co je ve hře,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Další termíny a místa se ještě domlouvají. „Chystáme také otevření nových očkovacích míst, ve kterých by se zájemci mohli nechat očkovat bez předchozí registrace. Usilujeme o co nejvyšší proočkovanost v kraji, protože jen tak můžeme předejít další vlně epidemie. Z údajů Ústavu zdravotních informací a statistik vyplývá, že mezi nově nakaženými covidem-19 jsou ze 70 procent právě lidé bez očkování,“ vysvětlil hejtman.

Dosud bylo ve Zlínském kraji podáno přes 573 tisíc vakcín. Z toho přes 283 lidí už má dokončené očkování.

Termíny očkování mobilních týmů

23. 8. Prostřední Bečva, Obecní úřad, 9:00 – 11:00

23. 8. Rožnov pod Radhoštěm, Masarykovo náměstí, 12:00 – 15:00

24. 8. Karolinka, Radniční náměstí, 9:00 – 12:00 (dle zájmu do 14:00)

25. 8. Valašské Klobouky, Masarykovo náměstí, 9:00 – 12:00 (dle zájmu do 14:00)