Náročná stavba obchvatu Bludova jede podle plánu. Ještě potrvá, než se po nové silnici projedete

ŠUMPERSKO – Už tři měsíce běží práce na obchvatu Bludova, stavba byla oficiálně zahájena 3. června, jde o největší dopravní investiční akce na Šumpersku. Hotovo by mělo být v roce 2024.

Součástí nové čtyřproudé silnice o délce 5,6 kilometrů bude 21 mostů, jejichž celková délka činí asi 1,2 kilometru. Trasa vede přes poměrně složité stavební území, musí dvakrát překlenout železnici, přemostit řeky Desnou a Moravu a také několik potoků. Nová silnice zahrnuje dále dvě mimoúrovňové křižovatky, součásti budou také 3 protihlukové stěny v souhrnné délce 700 metrů. Podle Ředitelství silnic a dálnic Olomouckého kraje v současné době pokračují přeložky vodních toků u a inženýrských sítí. Za každého počasí také probíhají závozy kameniva.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Vzhledem k tomu, že silnice povede členitým terénem a navíc záplavovým územím, bude postavena na násypu. To obnáší převoz milionu kubíků zeminy, 50 tisíc tun cementobetonové směsi, 75 tisíc tun asfaltobetonu a více než 6 tisíc tun ocelářské oceli a výztuže. Obchvat Bludova dokončí navazující stavba I/11 Postřelmov – Chromeč, která má začít příští rok. Obě stavby budou zprovozněny v roce 2024.

Obchvat Bludova, jehož cena činí asi 2,3 miliardy korun bez DPH, realizuje Společnost Bludov, což je sdružení firem STRABAG a M – SILNICE.