Popíjející kamioňák převrátil náklad do příkopu. S téměř třemi promile skončil na záchytce

Foto: Policie ČR

PELHŘIMOV – Opilý řidič kamionu způsobil dnes časně ráno nehodu na Pelhřimovsku. Muž si za volantem dopřával alkohol a pak nezvládl řízení, takže vozidlo skončilo mimo silnici. Řidič se při nehodě nezranil. Nyní je podezřelý z trestného činu.

Těžko uvěřitelný hazard předvedl v pátek 20. srpna po čtvrté hodině ráno devětapadesátiletý řidič nákladního vozu převážející náklad dřevěných fošen. „Řidič měl vyjíždět z Opavy a jel přes Havlíčkův Brod, kde začal požívat alkoholické nápoje. V pití pokračoval i při cestě směrem od Havlíčkova Brodu až na Pelhřimovsko k místu nehody,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Přemíru alkoholu řidič nakonec nezvládl, a tak mezi Starým Pelhřimovem a Čížkovem sjel vpravo mimo silnici a havaroval do příkopu. Z nehody vyvázl bez zranění. „U řidiče policisté provedli dechovou zkoušku, která byla s pozitivním výsledkem – 2,45 promile alkoholu v dechu. Druhá dechová zkouška vykázala hodnotu 2,72 promile alkoholu a třetí dechová zkouška pak skončila s výsledkem 2,41 promile alkoholu v dechu,“ doplnila Dana Čírtková. Opilého řidiče odvezli policisté na záchytku k vystřízlivění.

Policisté vyrozuměli majitele, aby si havarované vozidlo odtáhl. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi frekventovanou silnici, dojde k tomu až dnes večer. „V této době – předpokládáme, že po jednadvacáté hodině – bude proto v místě omezený provoz a není vyloučeno, že bude na nezbytně nutnou dobu zapotřebí silnici uzavřít,“ dodala Dana Čírtková.

Foto: Policie ČR