Tramvajový tunel na Žabovřeské v Brně je už proražený

Zdroj: ŘSD JMK

BRNO – Ve čtvrtek odpoledne bylo po třech a půl měsících završeno budování 334 metrů dlouhého raženého tramvajového tunelu na Žábovřeské v Brně. Stavbaři slavnostně prorazili díru ve skále, kterou vniklo světlo do tunelu. Průjezd na Žabovřeské omezí od soboty výstavba lávky pro pěší.

Tento důležitý okamžik stavby si nenechali ujít představitelé města a zástupci médií. Zajímavou návštěvou byl novopečený manželský pár, který nedaleko slavil svatbu a byl pozván zástupci Ředitelství silnic a dálnic Jihomoravského kraje poté, co manžel komentoval jejich článek na twitteru. „Pokaždé, když tito manželé pojedou v tramvaji číslo 1, bude jim to jejich významný den připomínat,“ uvedlo Ředitelství silnic a dálnic Jihomoravského kraje na twitteru. Následně stavaři napojí přesypanou jižní a severní část. Na obrázcích jsou vidět poslední pohledy do tunelu před prorážkou. První šalina tudy projede v lednu 2023.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od sobotního rána 21. srpna čeká řidiče změna organizace dopravy na Žabovřeské. Průjezd na Žabovřeské omezí výstavba lávky pro pěší. Silnice se částečně uzavře u jezu na řece Svratce v Jundrově. Důvodem je postup prací na rozšiřování důležité komunikace. V místě omezení se staví lávka pro pěší a souběžně probíhají práce na kanalizaci. Místo prací řidiči objedou přilehlou silnicí, viz mapa níže.

Video najdete zde.