Vyhrazený parking v centru Prostějova vyjde na deset tisíc ročně

ilustrační foto

PROSTĚJOV – Potřebujete parkovat v centru města a máte den co den problém chytnout volný flek? Prostějovská radnice vám poradí, jak na to, abyste nekroužili den co den marně “jako supi” a neměly problém s odstavením vozu.

Finanční odbor Magistrátu města Prostějova informuje občany o možnosti vyhradit si trvalé parkovací místo v centru města, konkrétně na ulici Knihařská, na Skálově náměstí, na Pernštýnském náměstí u kina Metra a Žižkově náměstí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Pro zřízení vyhrazeného parkovacího místa je nejprve nutné si vyřídit povolení zvláštního užívání komunikace na odboru dopravy, kde je vybírán správní poplatek ve výši 1 000 Kč.

V návaznosti na toto povolení je nutné provést ohlášení k místnímu poplatku na Finančním odboru vyplněním formuláře k ohlášení užívání veřejného prostranství a současně uhradit i místní poplatek za trvalé vyhrazené parkovací místo. Sazba místního poplatku je 10 000 Kč/vozidlo/rok,“ sdělila tisková mluvčí magistrátu Jana Gáborobá.

Po zaplacení místního poplatku vydá Finanční odbor parkovací kartu, kterou je zaparkované vozidlo označeno.