Záchranáři a hasiči museli vyrazit hledat 74letého houbaře, kterému se v lese udělalo zle

foto: Zdravotnická záchranná služba Královéhradeckého kraje

TRUTNOVSKO – Houbaření je pro nás oblíbená aktivita, ale i při ní může dojít ke komplikacím, které nečekáme. Nepříjemná komplikace se přihodila  seniorovi, který ne zcela v dobré kondici vyrazil na houby. V lese ho zastihla nevolnost a potřeboval pomoc.

Jak potvrdil mluvčí záchranářů Ivo Novák, k události došlo na Královédvorsku. Muži náhlá nevolnost znemožnila pohyb, naštěstí měl u sebe mobilní telefon, kterým kontaktoval tísňovou linku. Hledání seniora nebylo kvůli místnímu terénu lehké, muže nakonec záchranáři a královédvorští profesionální hasiči lokalizovali a nalezli. Kus cesty ale museli urazit v terénním speciále hasičů.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po poskytnutí první pomoci byl senior, kousek cesty pěšky a další část cesty vozem, dopraven na dobře přístupné místo, kde mohl být umístěn do sanitky. Poté byl ihned převezen do nemocnice.

„Prosíme nejen houbaře, aby nepřeceňovali své síly a ideálně se na výpravy za lesním bohatstvím pouštěli minimálně ve dvou. Doporučujeme mít u sebe mobilní telefon s nainstalovanou aplikací Záchranka,“ říká mluvčí Ivo Novák.