Barumka uzavře v pátek Gahurovu ulici, cestující MHD čekají změny

Ilustrační foto: archiv DSZO

ZLÍNSKO – Fanoušci motoristických soutěží oslaví svůj svátek poslední prázdninový víkend na Barum Czech Rally. Kvůli pátečním uzavírkám v centru Zlína čeká cestující řada změn v MHD. Naopak diváci jistě ocení posilové spoje, které je dovezou k rannímu shakedownu do Malenovic a o den později do Želechovic.

Během městské rychlostní zkoušky bude v pátek 27. srpna od 16.30 do 24.00 uzavřena Gahurova ulice, a to od zastávky U Zámku po křižovatku s ulicí K Pasekám. Řidiči i vozy MHD úsek objedou po třídě Tomáše Bati do Prštného, kolem hypermarketu Albert, podél Dřevnice ulicí Nábřežní a na křižovatku Gahurova – K Pasekám. MHD vynechá zastávky U Zámku a Čepkov.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Změny v MHD kvůli páteční uzavírce Gahurovy ulice

Po dobu uzavírky Gahurovy ulice se bude trolejbusová linka 6 na zastávce Školní měnit na linku 8X a pokračovat v jízdě po Dlouhé ulici, po ulici 2. května, kolem Baťovy nemocnice a zpět do centra po Šefánikově ulici až na zastávku Náměstí Míru. Zde se linka 8X změní zpátky na linku 6 a vozy této linky pojedou po své trase do Otrokovic.

Úsek Jižní Svahy-Kocanda – Školní – Náměstí Míru bude obsluhován po objízdné trase přes Prštné kyvadlovou dopravou s označením 7X. Úsek Jižní Svahy-Středová – Školní – Náměstí Míru bude obsluhován po objízdné trase přes Prštné kyvadlovou dopravou s označením 14X.

Místo linky 9 bude vedena výluková linka 9X, která pojede po trase linky 9 kolem nemocnice, ale nebude zajíždět na Jižní Svahy. Trolejbusy linky 9X se budou otáčet na konečné stanici Antonínova.

Autobusové linky 31X a 33 pojedou objízdnou trasou přes Prštné s označením 31Y a 33X (platí výluka v Březnické ulici). Autobusová linka 38X bude vedena s označením 38Y po vlastní náhradní trase mimo tovární areál s výlukovou trasou Lešetín I – Náměstí Míru – Náměstí Práce – točna Antonínova, zpět od zastávky Poliklinika po pravidelné trase.

Dvacetiminutové jízdenky budou platit i pro přestup na náhradní dopravu

Revizoři budou uznávat v době tohoto dopravního opatření pro přestup na náhradní dopravu i nepřestupné jízdenky pro jednotlivou jízdu. Rovněž zohlední odpovídající prodloužení jízdní doby, aby cestující v důsledku objížďky a náhradní dopravy nebyli poškozeni a nemuseli si kupovat dražší jízdenky.

Poslední „normální“ spoje

Poslední spoj na lince 6, který pojede po své pravidelné trase na Jižní Svahy, točnu Kocanda, odjede od železniční stanice v Otrokovicích v 15.45. Zpátky z točny Kocanda pojede poslední šestka do Otrokovic v 16.17 hodin, poslední osmička z Kocandy v 16.19, a to pouze k vozovně u nemocnice. Z točny Středová pojede poslední „normální“ devítka v 16.13, a to také pouze k vozovně u nemocnice. Linky 10 se změna nijak nedotkne.

Poslední čtrnáctka pojede v 16.16 z Jižních Svahů-Středové a v opačném směru v 16.12 od Sportovní haly. Poslední spoj autobusové linky 38X jede ze zastávky Baťova nemocnice-vozovna v 16.06 a ze zastávky J. A. Bati směrem k nemocnici a dále na Příluky-Za Kapličkou v 16.20. Poslední spoj linky 31X po běžné trase pojede z Jaroslavic v 15.50, v opačném směru z Mladcové v 16.15. Linka 33 naposledy vyjede mimo objížďku v 16.04 z Bartošovy čtvrti-Zdravotnické školy a v opačném směru v 16.21 z Pasek.

Kde přestoupit

Při cestování z Jižních Svahů do Otrokovic bude záležet na cestujících, kterou zastávku zvolí k přestupu. První možností na trase bude zastávka Zahradnická, kam cestující z Jižních Svahů přivezou linky 7X nebo 14X. Zde mohou lidé projít bezpečně podchodem na opačnou stranu ulice a pokračovat do Otrokovic trolejbusy linky 2 nebo 6. Podobně tomu bude i v opačném směru jízdy z Otrokovic na Jižní Svahy. Po skončení městské rychlostní zkoušky rally posílí DSZO v nezbytném rozsahu přepravní kapacitu na linkách ze Zlína do Otrokovic a také na sídliště Jižní Svahy, aby se všichni diváci mohli dostat i v pozdních večerních hodinách městskou dopravou domů.

Kyvadlová doprava zavede fanoušky do Malenovic a Želechovic

Na náklady pořadatelů Barum rally zajistí DSZO v pátek 27. srpna v dopoledních hodinách zvláštní kyvadlovou autobusovou dopravu z Náměstí Práce se zajížďkou na zastávku Masarykova a s konečnou stanicí Malenovice-Centro a zpět. Tyto autobusy budou zastavovat na všech zastávkách linky 10 (kromě úseku U Zámku – Jižní Svahy-Středová) a navíc v obou směrech obslouží zastávku Masarykova v Malenovicích. Cestující se uvedenými spoji dostanou bezplatně do blízkosti ranního shakedownu Barum rally. Autobus bude jezdit dvakrát za hodinu.

Rovněž na náklady pořadatelů Barum rally zajistí DSZO v sobotu 28. srpna v odpoledních hodinách kyvadlovou autobusovou dopravu od Sportovní haly do Želechovic nad Dřevnicí, přičemž tento autobus bude zastavovat na všech zastávkách linky 12 mimo zastávku Želechovice-škola. Cestující se uvedenými spoji dostanou bezplatně do blízkosti rychlostních zkoušek rally. Autobus bude jezdit přibližně jednou za hodinu.